motorsport-tema-2019.jpg motorsport-mobile-2019.jpg

TOTAL TechNEWS

Představujeme nový koncept maziv TOTAL AGRI

agri-traktor-1.jpg

Používání stále modernějších zemědělských strojů je nedílnou součástí všech odvětví moderního zemědělství. Zejména nově vyvíjené typy traktorů, kombajnů, teleskopických a kolových nakladačů, řezaček a dalších strojů na jedné straně výrazně mechanizují zemědělské činnosti, na straně druhé pak z hlediska moderních strojních konstrukcí vyžadují stále vyšší nároky na pečlivou údržbu. Petrolejářská a energetická společnost TOTAL proto vyvinula pro zemědělské mechanismy speciální ucelený Koncept TOTAL AGRI, který výrazně podporuje spolehlivost a efektivitu provozu zemědělských strojů. Zmíněný koncept stojí na třech základních pilířích.

1. Speciálně vyvinutý segment maziv TOTAL AGRI pro zemědělské stroje

Jedná se zejména o vysoce výkonné motorové oleje TRACTAGRI, víceúčelové UTTO oleje (Universal Transmission Tractor Oil) řady DYNATRANS MPV, VZ FE pro univerzální použití do převodů a hydraulických okruhů. Dále pak o převodové oleje DYNATRANS DA, HD určené do extrémně zatížených nápravových převodů. 

agri-traktor-2.jpg

2. Zvýšení efektivnosti provozu zemědělských strojů se zaměřením na úsporu paliva

Použitím vybraných tzv. lehkoběžných provozních náplní typu FE (Fuel Economy) ze segmentu maziv TOTAL AGRI ve všech agregátech zemědělských strojů dobře funguje. Jako příklad lze uvést moderní syntetické kapaliny se sníženým vnitřním třením, kdy při dosažení stejného výkonu postačí nižší množství paliva. Při využití syntetického motorového oleje TRACTAGRI T4R FE 5W-30 resp. TRACTAGRI HDZ FE 10W-30 ve spalovacím motoru a současně syntetických převodových olejů (UTTO DYNATRANS VZ FE) lze docílit při provozu zemědělského stroje v průměru až 3% úspory paliva. 

agri-anac.jpg

3. Originální servisní diagnostický systém TOTAL ANAC AGRI vyvinutý pro monitorování technického stavu provozních náplní zemědělských strojů. Cílem je systematické sledování technického stavu agregátů stroje na základě interpretací analýz odebíraných vzorků olejových náplní z pohonných agregátů vozidel jako je spalovací motor, převody či hydraulické okruhy. Prováděné analýzy sledují technický stav jednotlivých kapalin za provozu a také indikují technický stav agregátu - vývoj opotřebení, kontaminace oleje vodou, nečistotami nebo karbonem. To vše s cílem zaznamenat odchylku, jež předchází vzniku vážné závady a poruchy s včasným doporučeným příslušného servisního zásahu. Aplikace tohoto systému tak minimalizuje provozní a servisní náklady na provozní kilometry respektiv. provozní hodiny zemědělského stroje.   

Závěrem lze shrnout, že výše zmíněný Koncept TOTAL AGRI je velmi účinným nástrojem podporujícím snadnější údržbu stále složitějších a modernějších zemědělských strojů. Na jedné straně napomáhá účinně zvyšovat spolehlivost strojů a na straně druhé snižovat provozní a servisní náklady na jejich provoz.  

 

Autor: Pavel Růžička, TOTAL ČESKÁ REPUBLIKA

 

Zemědělství a lesnictví TOTAL

resizer-video.png